Beste leden van Biyab, Yoga beoefenaars, leraren,
Met veel plezier kondigen we de workshop van Garth Mclean aan op vrijdag 3, zaterdag 4 en zaterdag 5 april 2025.
Openingstijden:
Vrijdag & zaterdag: 10u-12u30 en 14u-16u30
Zondag: 9-12u en 13-3u
Locatie: aan de Vrije Universiteit Brussel (ULB) - Avenue Buyl 87 A - 1050 Brussels.
Garth is een Senior Iyengar Yoga leraar, betrokken bij het werk van Anuyoga en een expert in MS en neurologische aandoeningen.
Stuur ons voordat je je inschrijft het onderstaande formulier met de naam: “Questions for workshop participants”, ingevuld als je neurologische problemen hebt waar je aandacht aan wilt besteden. Contact: contact@iyengaryoga.be
Je kunt je hier al inschrijven!
Video op Youtube:
Bijgevoegd een recensie over zijn boek over Iyengar Yoga voor MS.
Zijn website: https://yogarth.com/
Over zijn workshops zegt hij
"Over het algemeen bied ik een weekendworkshop aan met de focus op het in balans brengen en verbeteren van de functie van het
zenuwstelsel door middel van Iyengar Yoga, of het nu een algemene workshop is of een remediërend aanbod.
In de geest van inclusie en om de voordelen van Iyengar Yoga verder te delen ... met inbegrip van waarom, hoe, wanneer en manieren om aan te passen ... de workshop is alleen in de studio voor personen om deel te nemen op welk niveau dan ook.
Door yoga-ondersteuning te bieden aan deelnemers met aandoeningen die geassocieerd kunnen worden met uitdagingen van het centrale zenuwstelsel (Multiple Sclerose, Parkinson, Post-Stroke, Motor Neuron Disease (ALS), Long Covid, en meer), presenteer ik in de loop van het weekend hoe Iyengar Yoga ideaal kan zijn voor mensen met dit soort aandoeningen om de mobiliteit en het functioneren te verbeteren, en tegelijkertijd eventuele aandoeningsspecifieke symptomen aan te pakken.
Op dit moment is de workshop alleen persoonlijk.
De lessen die ik aanbied verkennen de verschillende sthitis of categorieën van asana's waar mensen met dit soort uitdagingen baat bij kunnen hebben. Voor mensen met dit soort uitdagingen. Over het algemeen begin ik het weekend met een kort overzicht van het zenuwstelsel en introduceer ik waar je rekening mee moet houden bij het benaderen van yoga als je te maken hebt met een bewegingsbeperking of een neurologische uitdaging. Dit kan nuttig zijn voor zowel studenten als docenten. Dit wordt meestal gevolgd door een algemene herstellende of pranayama sessie op vrijdagmiddag/avond. Tijdens de eerste dag geef ik ook wat basisinformatie over de neurologische of bewegingsaandoeningen die we in de loop van het weekend zullen behandelen, als we ervoor kiezen daarnaar te kijken. Ik geef mijn inzicht in de basisprincipes die je in gedachten moet houden en eventuele contra-indicaties bij het behandelen van dit soort aandoeningen. Ik heb gemerkt dat het aanbieden van iets vergelijkbaars op vrijdag dient als basis waarop we in de loop van het weekend kunnen voortbouwen.
Zaterdag en/of zondag kunnen specifieke adaptieve sessies zijn voor mensen met elk type
neurologische of bewegingsproblemen. Dit wordt verder onderbouwd door mijn persoonlijke, voortdurende en toegepaste ervaring met multiple sclerose door middel van dagelijkse beoefening van Iyengar yoga sinds 1996.
Het wordt aanbevolen dat deelnemers het hele weekend aanwezig zijn. Iedereen is welkom op
op welk niveau dan ook. Als mensen in een rolstoel geïnteresseerd zijn om deel te nemen, zijn ze van harte welkom, maar ze moeten wel in staat en bereid zijn om zich te verplaatsen naar een andere stoel of de vloer, met of zonder hulp. In het verleden hebben we mensen gehad die verlamd of quadriplegisch waren en die workshops bijwoonden, bijgestaan door een persoonlijke assistent, in de specifiek aangegeven adaptieve les(sen) die in de loop van het weekend werden aangeboden. Afhankelijk van het aantal mensen in een rolstoel die geïnteresseerd zijn, zou ik voorstellen om een sessie alleen aan deze groep en hun leraren of verzorgers te wijden... Vaak zijn er echter minder dan een handvol mensen in een rolstoel die de groepslessen bijwonen. Als je studio rolstoeltoegankelijk is en ze een gekwalificeerde assistent hebben die hen kan helpen, kunnen ze worden geholpen.
Plaatselijke Iyengar Yoga docenten zijn welkom om te helpen, net als de vaste verzorger of assistent van een potentiële deelnemer. We kunnen het aantal assistenten en de behoefte bepalen zodra we een idee hebben van wie en hoeveel mensen komen en met welke mate van beperking.
Als aanvulling op de meer adaptieve lessen met neurologische aandoeningen, zouden we, als we ervoor kiezen om intermediate lessen van algemeen niveau (niet-adaptief) aan te bieden, deze algemene lessen geschikt zijn voor doorgaande beoefenaars die niet negatief beïnvloed worden door een ernstige aandoening van het zenuwstelsel of beperkt worden door een bewegingsuitdaging. Deze lessen op algemeen niveau kunnen voor iedereen toegankelijk zijn. Voor de duidelijkheid, de lessen op algemeen niveau kunnen ook toegankelijk zijn voor mensen met een beperking, maar dan moet je wel zelfstandig kunnen lopen en in staat zijn om jezelf van en naar de vloer te verplaatsen."
Met vriendelijke groet en hopelijk tot ziens op dit bijzondere evenement!
Eva Kamala Rodenburg, voorzitter van Biyab
Shai Kaplan, oprichter van Anuyoga